Через війну ще на початку березня Міністерство охорони здоров’я України змінило підхід до фінансування системи охорони здоров'я. Кожна лікарня щомісячно гарантовано отримувала від Нацслужби здоров'я 1/12 від річного обсягу фінансування. Це дозволило утримати систему в критичний момент, забезпечити оплату праці медичним працівникам та безперебійну роботу лікарень.
Однак сьогодні у левовій частці медичних закладів невпинно збільшується кількість медичних послуг, що надаються пацієнтам. Тому уряд ухвалив постанову, яка передбачає, що з 1 липня в регіонах, де наразі не точаться активні бойові дії, буде повернено систему оплат за фактично надані медичні послуги. Зміни дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти та підвищать фінансову спроможність закладів охорони здоров’я.
Що стосується медичних закладів, які працюють на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України, для них і надалі діятиме спрощена система фінансування. Тобто щомісяця такі лікарні отримуватимуть 1/12 від річного фінансування.
Також постановою передбачено продовження пакета дофінансування для медичних закладів, які поки неспроможні власним коштом забезпечити виплату заробітної плати медикам у розмірі, передбаченому Указом Президента України В. Зеленського.
«Ми розуміємо, в яких надважких умовах працюють наші медики й на прифронтових територіях, і в тилу. Дякую за розуміння колегам з уряду, які підтримують нас у питанні забезпечення лікарів та медичних сестер базовою заробітною платою, яка ще на початку року була встановлена на рівні 20 000 гривень для лікаря та 13 500 гривень для медсестри», — повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Пакет дофінансування діятиме до кінця року. Претендувати на нього може лікарня, яка має договір із НСЗУ та за даними бухгалтерського обліку є неспроможною виконати постанову уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам.
Здоров-Инфо
Хочешь узнать больше - читай отзывы