У НСЗУпояснили, чому важливо приймати “Доступні ліки” безперервно

1 июля 2023

Програма “Доступні ліки” сприяє кращому доступу пацієнтів  до лікування хронічних захворювань. На жаль, приймаючи ліки, захворювання неможливо позбутися. Але постійний прийом призначених ліків допомагає уникнути ускладнень та зберегти гарне самопочуття. 
 
До програми «Доступні ліки» входять препарати для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, бронхіальної астми, розладів  психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету та цукрового інсулінозалежного діабету, хронічного обструктивного захворювання легень,  хвороби Паркінсона, а також імуносупресивні препарати для людей після проведеної трансплантації. Якщо про постійний прийом інсуліну чи імуносупресивних препаратів ні в кого не виникає питань, то при інших захворюваннях пацієнти можуть забувати прийняти ліки вчасно або прийти до сімейного лікаря за новим електронним рецептом, щоб продовжити лікування.
 

Перелік захворювань, при яких можна отримувати “Доступні ліки” безоплатно або з невеликою доплатою, обрано не випадково. Саме ці хвороби спричиняють найвищий відсоток смертності, або суттєво знижують якість життя людей. Завдяки прийому лікарських засобів, призначених лікарем, ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно. Але важливо не пропускати прийому ліків та не переривати лікування. 
 
так пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, як то гіпертонічна хвороба та ішемічна хвороба серця щоденно повинні приймати гіпотензивні та інші серцево-судинні ліки. Це впливає на покращення самопочуття, стабілізацію артеріального тиску та на позитивну динаміку в роботі серця. Також постійний прийом ліків знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і є профілактикою інфаркту, інсульту.
 

Щодо астми та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) – ці хвороби також є невиліковними. Астма значно погіршує якість життя, адже через напади людина страждає від безсоння, втоми, низької активності. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Люди з ХОЗЛ страждають від ускладненого дихання, важкої задишки, хронічного  кашлю. Контролювати перебіг цих захворювань та прояв симптомів допомагають ліки. В жодному разі не можна самостійно приймати рішення про припинення прийому або зміну ліків чи дозування.
 
Саме тому існує програма “Доступні ліки” - дати можливість пацієнтам, які потребують постійного прийому ліків, отримувати ці препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Прийом “Доступних ліків” не можна припиняти в жодному разі, адже це призведе до погіршення самопочуття. 
 

Якщо призначені “Доступні ліки” можуть закінчитися, домовтеся з лікарем, аби отримати електронний рецепт за телефоном. Пам’ятайте, що ваш лікар може виписати наступний електронний рецепт навіть раніше, ніж закінчаться ліки, що були отримані за попереднім електронним рецептом. Зокрема, за 7 днів, якщо рецепт було виписано на курс лікування від 21 дня, за 3 дні, якщо такий курс лікування є меншим за 21 день.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Кацуріна у Катманду показала, що робить її щасливою 28 ноября 2024

Дизайнерка, рестораторка та мама Даша Кацуріна продовжує подорожувати.

Фон дер Ляєн закликає ЄС збільшити оборонні витрати до рівня Росії 28 ноября 2024

Країни Європейського Союзу у сукупності витрачають на оборону 1,9% свого ВВП, тоді як Росія - до 9%.

Інфекція сечового міхура: як зменшити пекучий біль та позиви домашніми засобами 28 ноября 2024

Інфекції сечового міхура можуть бути досить небезпечними і є неприємною частиною життя для багатьох жінок.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше