Пігментація шкіри: чому виникає, що може означати?

1 августа 2017

Пігментні плями на шкірі можуть бути вродженими чи набутими. Саме останні вимагають підвищеної уваги до себе, адже бувають спричинені рядом серйозних проблем зі здоров’ям.

Колір шкіри залежить від багатьох факторів: від кількості певних пігментів, товщини шарів шкіри, кількості та розташування кровоносних судин під шкірою тощо. Пігментні плями, які з’являються, можуть бути звичайною косметичною особливістю, або ж свідчити про певні проблеми медичного характеру.

Пігментація відбувається тоді, коли меланіну в організмі не вистачає або ж, навпаки, його занадто багато. Результат – локальна нерівномірна зміна кольору шкіри. Коли меланіну забагато, шкіра темнішає, коли його бракує – світлішає. Поява пігментних плям є результатом впливу на кількість меланіну зовнішніх та внутрішніх факторів. До них належать:

  1. Ультрафіолетове опромінення. Ультрафіолет, як природний так і штучний, шкідливий для людини. Він провокує пігментацію та появу новоутворень на шкірі, тож не рекомендується відвідувати солярій та засмагати під прямими сонячними променями.
  2. Гормональні зміни. Вживання гормональних препаратів, оральних контрацептивів, менопауза, вагітність – все це може відображатися на шкірі.
  3. Хвороби печінки та жовчного міхура. Пігментні плями можуть виникати на фоні проблем з печінкою чи жовчним міхуром, наприклад, при гепатиті А.
  4. Травмування шкіри. Буває, що у місці травми підвищується концентрація меланіну, це й викликає пігментацію.
  5. Неправильний догляд за шкірою. Неякісні косметичні засоби, ефірні масла, які містяться в духах, неправильно проведені процедури можуть підвищити чутливість шкіри до ультрафіолетових променів.
  6. Генетична схильність. Чутливість шкіри до ультрафіолету часто передається на генетичному рівні.
  7. Збої в роботі ендокринної системи. У випадку порушень функції щитоподібної залози на локальних ділянках шкіри меланін може бути відсутнім, що й призводить до появи білих пігментних плям.
  8. Старіння шкіри. Вікові зміни призводять до зміни балансу пігментів в шкірі, що й провокує пігментацію.

У більшості випадків пігментація шкіри не є небезпечною, проте іноді її можуть викликати серйозні хвороби ендокринної системи, печінки, жовчного міхура. Тож не слід нехтувати проблемою, краще проконсультуватися з лікарем з цього приводу для проведення необхідних діагностичних процедур.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Стало відомо, як лікувати хронічне запалення в разі псоріазу 29 ноября 2024

Псоріаз – більше, ніж просто шкірне захворювання. Хоча його точна причина залишається загадкою, лікарі сходяться на думці, що це імуноопосередковане запальне захворювання.

MamaRika показала свої улюблені фото у декольтованому червоному боді 29 ноября 2024

35-річна співачка MamaRika (вона ж Анастасія Середа) показала свої улюблені фото у декольтованому червоному боді.

"Міс Всесвіт Україна"-2024 у міні з вензелями і люксовою торбинкою показала вайб Маямі 29 ноября 2024

Переможниця "Міс Всесвіт Україна"-2024, одеситка Аліна Пономаренко в декольтованому міні попозувала у Маямі.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше