Організм 24 години на добу, сім днів на тиждень потребує води. Але важливо, щоб було вдосталь саме чистої питної води.
Якщо води не вистачатиме, можуть бути проблеми.
Навіщо організму вода
Функції води різноманітні, вона:
Транспортує поживні речовини та кисень до клітин.
Бере участь у процесі терморегуляції.
Допомагає перетравлювати їжу.
Виводить продукти розпаду й токсини.
Захищає органи, тканини й суглоби від ушкоджень.
Кілька склянок води вранці допоможуть прокинутися та поповнять дефіцит вологи, виведуть токсини й залишки неперетравленої їжі, а також підготують шлунково-кишковий тракт до приймання їжі та покращать її засвоєння.
Достатня кількість води в організмі:
Оптимізує терморегуляцію, потовиділення й виведення токсинів.
Бере участь у постачанні киснем і регенерації тканин.
Покращує випорожнення.
Активізує мозкову діяльність і запобігає віковому погіршенню пам'яті.
Знімає додаткове навантаження з серця.
Зменшує ризик виникнення онкозахворювань.
Покращує стан шкіри.
Уповільнює старіння, сприяє довголіттю та якості життя.
Що буде, якщо систематично пити мало води
Дефіцит води в організмі призводить до проблем зі здоров'ям нирок, провокує постійний головний біль, сухість шкіри, м'язові судоми та проблеми із травленням.
Найгірше, що мозок звикає до нестачі рідини і через деякий час починає забувати про воду, у вас зникне спрага, з часом ви питимете менше води, думаючи, що так і треба. Не кажучи вже про те, що з віком людина мимоволі привчає себе пити менше, замінюючи більшу частину води смачнішими альтернативами, як-то сік, чай, кава тощо.
Організм почне забирати воду зі шкірного покриву, через що вона стане дуже сухою, погіршиться сон, працездатність і зникне енергія. За критичної стадії можуть виникнути проблеми з диханням і навіть непритомність.
Наслідком нестачі води може бути:
підвищення тиску й температури тіла,
сухість і лущення шкіри, ламкість волосся,
порушення обміну речовин,
прискорення процесів інтоксикації та старіння,
зростання концентрації холестерину,
прискорене серцебиття, інфаркти й інсульти,
порушення роботи внутрішніх органів, насамперед нирок і сечовивідних шляхів, кровоносної системи,
зношення суглобів, судин, серцевого м'яза.
Скільки води потрібно пити спекотного дня
Як вважають експерти, кількість рідини, яку необхідно вживати у спеку, залежить від індивідуальних особливостей організму. В середньому вона розраховується, виходячи з ваги тіла й температури навколишнього середовища. Наприклад, для людини вагою від 50 до 55 кг оптимальним вважається 1,5 літра на добу за температури до 23 градусів, за температури від 25 до 29 градусів – 2 літри. Якщо спека понад 30 градусів, потрібно вже впивати 2,5-3 літри.
Але якщо хочеться пити більше – пийте. Звісно, якщо немає специфічних захворювань, що обмежують її вживання.
У спеку лікарі радять до звичайної норми води додати ще один літр.
Більше понад звичайну норму потрібно пити воду в разі тренувань і фізичних навантажень. Зневоднення може значно нашкодити організму – кров густішає, плазма крові зменшується. Еритроцити, що злиплися, не можуть переносити кисень у належному обсязі до клітин. Як наслідок, людина може відчути головний біль, запаморочення, млявість, слабкість. Такий стан називається гіпоксією. Щоб такого не сталося, вибирайте чисту, холодну або кімнатної температури воду.
Загальні рекомендації щодо кількості рідини на добу, включно з водою, безалкогольними напоями та рідиною з харчових продуктів – це 2,7 літра для жінок та 3,7 літра – для чоловіків.
У спеку, а також під час тренування, в разі хвороби та під час годування грудьми норму води потрібно збільшити на один літр.
Треба мати на увазі, що різноманітні напої, як-от чай, кава містять у собі кофеїн, який має легкий сечогінний ефект. Якщо пити ці напої для втамування спраги, ми провокуємо організм віддавати цю воду, тобто втрачаємо більше рідини, ніж отримуємо.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы