Які хвороби батьки ризикують передати дітям?

25 июня 2018

Нікого не здивує, що діти успадковують не лише фізичні особливості батьків, а й їхню вдачу і погляд на життя, але чи на цьому все? Ні, батьки передають дітям ще й деякі свої генетичні хвороби, а також схильність до них.

В деяких випадках причиною генетичних хвороб мутації та неправильний розвиток генів, іноді схильність до певних захворювань пояснюється індивідуальними властивостями людини.

Коли виникають генетичні мутації, розвиваються спадкові захворювання. Таких в сучасній медичній практиці нараховують декілька десятків. Більшість з них носять назви вчених, які їх відкрили, тому звучать складно, а іноді навіть дивно. Наприклад, синдроми Кляйнфельтера, Едвардса, Шерешевського-Тернера. Деякі назви захворювань можуть викликати неабиякий подив, приміром синдром Котячого крику.

Ці хвороби дуже рідкісні, вони зустрічаються один раз на десятки, а часто навіть на сотні тисяч чоловік. Поряд з рідкісністю особливою відмінністю генетичних хвороб виступають важкі та серйозні порушення в функціональності організму.

Найпоширеніші генетичні хвороби:

 • дальтонізм;
 • хвороба, що спричиняє неправильний метаболізм амінокислот (фенілкетонурія);
 • захворювання, при якому здатність крові згущуватись, порушується;
 • порушення в роботі ендокринної системи, які ризикують спровокувати безпліддя у чоловіка (синдром Клайнфельтера) та ін.

Генетичні дослідження показують: якщо обидва батьки мають генетичну мутацію, то шанси дитини наступні:

 • 25% - що вона успадкує захворювання;
 • 25% - що вона буде повністю здорова;
 • 50% - що вона буде здорова, але виступатиме носієм гена мутації. 

Але й людям без відхилень в геномі також потрібно пам’ятати про особливості генетики. Для них небезпеку складають «мультифакторні» хвороби. Їх розвиток провокується особливостями генетики людини. Такі хвороби більш поширені.

Відмінна риса «мультифакторних» хвороб – розміщена в генах інформація сприяє розвитку хвороби, але не гарантує, що вона виникне. Яскравий приклад – рак. Від спадковості ризик виникнення онкологічного захворювання підвищується лише на 10-15%.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

ТОП-10 самых малообъяснимых исторических находок из всех когда-либо найденных (ФОТО) 17 июля 2018

Вот десять примеров наиболее загадочных находок из всех когда-либо найденных. Одни из этих артефактов или мест вполне реальны и открыты для осмотра и посещения, даже несмотря на их загадочный характер. Другие были уничтожены злыми силами, а возможно, что их и не было никогда вообще – всё зависит от того, кого вы спросите об этом.

Дуэйн Джонсон не будет мириться с коллегой по "Форсажу" 17 июля 2018

Дуэйн Джонсон не видит причины для дальнейших выяснения отношений со своим коллегой по франшизе "Форсаж" Тайризом Гибсоном

Данай Джекесай Гурира появится в "Годзилле против Конга" 17 июля 2018

Данай Джекесай Гурира продолжает штурмовать поп-культурные франшизы

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

фоззи 2.5
фоззи

Отзывов: 1

Лучший роддом 4.8
Лучший роддом

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

 • Авто
 • Одежда / аксессуары
 • Работодатели
 • Другое