Які хвороби батьки ризикують передати дітям?

25 июня 2018

Нікого не здивує, що діти успадковують не лише фізичні особливості батьків, а й їхню вдачу і погляд на життя, але чи на цьому все? Ні, батьки передають дітям ще й деякі свої генетичні хвороби, а також схильність до них.

В деяких випадках причиною генетичних хвороб мутації та неправильний розвиток генів, іноді схильність до певних захворювань пояснюється індивідуальними властивостями людини.

Коли виникають генетичні мутації, розвиваються спадкові захворювання. Таких в сучасній медичній практиці нараховують декілька десятків. Більшість з них носять назви вчених, які їх відкрили, тому звучать складно, а іноді навіть дивно. Наприклад, синдроми Кляйнфельтера, Едвардса, Шерешевського-Тернера. Деякі назви захворювань можуть викликати неабиякий подив, приміром синдром Котячого крику.

Ці хвороби дуже рідкісні, вони зустрічаються один раз на десятки, а часто навіть на сотні тисяч чоловік. Поряд з рідкісністю особливою відмінністю генетичних хвороб виступають важкі та серйозні порушення в функціональності організму.

Найпоширеніші генетичні хвороби:

 • дальтонізм;
 • хвороба, що спричиняє неправильний метаболізм амінокислот (фенілкетонурія);
 • захворювання, при якому здатність крові згущуватись, порушується;
 • порушення в роботі ендокринної системи, які ризикують спровокувати безпліддя у чоловіка (синдром Клайнфельтера) та ін.

Генетичні дослідження показують: якщо обидва батьки мають генетичну мутацію, то шанси дитини наступні:

 • 25% - що вона успадкує захворювання;
 • 25% - що вона буде повністю здорова;
 • 50% - що вона буде здорова, але виступатиме носієм гена мутації. 

Але й людям без відхилень в геномі також потрібно пам’ятати про особливості генетики. Для них небезпеку складають «мультифакторні» хвороби. Їх розвиток провокується особливостями генетики людини. Такі хвороби більш поширені.

Відмінна риса «мультифакторних» хвороб – розміщена в генах інформація сприяє розвитку хвороби, але не гарантує, що вона виникне. Яскравий приклад – рак. Від спадковості ризик виникнення онкологічного захворювання підвищується лише на 10-15%.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Креативный фотопроект: ожившие овощи и фрукты (ФОТО) 15 ноября 2018

Вы не боитесь ни овощей, ни фруктов? Тогда мы идем к вас со своим фотопроектом!

ТОП-6 продуктов для защиты от вирусов 15 ноября 2018

Употребление этих продуктов усиливает устойчивость организма к вирусным инфекциям, которые начинают бушевать по мере приближения к зиме. 

ТОП-15 историй знаменитостей, добившихся успеха в зрелом возрасте (ФОТО) 15 ноября 2018

Не все рождаются звёздами. Некоторые ныне знаменитые актёры десятилетиями зарабатывали на жизнь совсем не актёрским мастерством, либо перебивались скромными ролями, прежде чем дождались своего звёздного часа

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Паскевич Ю.В. 5.0
Паскевич Ю.В.

Отзывов: 1

Olari Hairs 0.3
Olari Hairs

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

 • Авто
 • Одежда / аксессуары
 • Работодатели
 • Другое