Правильний домашній догляд за ювелірними виробами

22 ноября 2022

Ювелірні прикраси не вічні. Шкода, коли каблучка втрачає форму, а ланцюжок з кулоном покривається нальотом. Які сережки, браслет або намистини купити, щоб насолоджуватися їхнім блиском роками, та як за ними правильно доглядати — розберімося далі.

Як купувати ювелірні прикраси на роки

Віддавайте перевагу золоту або сріблу. Золоті ювелірні прикраси страждають від контакту з йодом і хлором. Срібні — окислюються при тривалому контакті з повітрям, тому вимагають ретельнішого догляду. Наліт прибирається м’якою фланелевою серветкою.

Також можна розглянути срібні прикраси з родіюванням. Тонкий шар родію не лише покращує зовнішній вигляд, але й захищає від темних плям. Така ж ситуація з позолотою.

Як зберігати ювелірні прикраси

Використовуйте спеціальну скриньку або футляр. Ювелірні вироби з різних металів не зберігаються в одному місці. Перш ніж покласти прикрасу на зберігання, протріть її м’якою серветкою. Розташовуйте ювелірні вироби в окремих відсіках. Вони не повинні перетинатися.

Пам’ятайте: камені не люблять контакту зі сонячним світлом, як і надмірної вологості. Найкраще місце для зберігання скриньки з ювелірними прикрасами — спальня або коридор.

Як доглядати за різними видами ювелірних виробів

Візьміть за звичку щороку відносити прикраси на професійний ювелірний огляд. Так вдасться вчасно помітити зламану защіпку або пошкоджені ланки в ланцюжку. Придбайте набір для домашнього очищення ювелірних прикрас. Він продається в кожному ювелірному салоні. Дотримуйтеся ключових правил:

  1. Кожного місяця занурюйте золоті й срібні прикраси до легкого мильного розчину. Не використовуйте абразиви, наприклад, кухонну сіль, соду або зубну пасту. Не намагайтеся очистити прикрасу за допомогою гострих предметів, жорстких зубних щіток. Достатньо пройтися по поверхні м’якою фланелевою або замшевою серветкою.
  2. Темні плями на срібних прикрасах видаляються нашатирним спиртом. Використовуйте змочену ватну паличку. Сполосніть ювелірні вироби під водою й витріть їх насухо. Якщо в процесі виготовлення ювелірної прикраси застосовували технологію чорніння, нашатирний спирт не підійде.
  3. Ювелірні вироби з інкрустацією краще віднести до ювелірної майстерні. Наприклад, кварц крихкий, тому його легко пошкодити в домашніх умовах. Перлини й опал не можна надовго залишати у воді. Протирайте їх серветкою, змоченою в мильному розчині.

Довіряйте офіційним ювелірним магазинам і салонам. Їхні майстри використовують сертифіковані технології й засоби для очищення ювелірних прикрас.

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Боррель підтвердив передачу Україні мільйона снарядів 19 ноября 2024

Євросоюз вже спорядив Україні зброю на 45 мільярдів євро. Однак, Боррель вважає, що чинний рівень допомоги залишається недостатнім, щоб змінити ситуацію на полі бою на користь України.

Samsung придумала, як зробити смартфони тоншими - представлена ​​перископічна камера ISOCELL ALoP 19 ноября 2024

Samsung придумала, як зробити смартфони тоншими - представлена ​​перископічна камера ISOCELL ALoP

Робот-вантажник Carter Pro здатний безпечно взаємодіяти з працівниками складів 19 ноября 2024

Робот-вантажник Carter Pro здатний безпечно взаємодіяти з працівниками складів.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Интер Агро С 5.0
Интер Агро С

Отзывов: 1

Хороший роддом 5.0
Хороший роддом

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше