"Припиніть погрози": у Данії звернулися до Трампа через Гренландію

5 января 2026

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен закликала президента США Дональда Трампа припинити "погрози" щодо Гренландії. Про це йдеться у заяві уряду Данії, передає у неділю, 4 січня BBC.

"США не мають права анексувати жодну з трьох країн Данського Королівства", - наголосила Фредеріксен.

Вона зазначила, що абсолютно немає сенсу говорити про необхідність захоплення Сполученими Штатами Гренландії. Фредеріксен закликала Вашингтон "дуже прямо" припинити погрози.

"Я рішуче закликаю Сполучені Штати припинити погрози на адресу історично близького союзника та на адресу іншого народу, який дуже чітко заявив, що вони не продаються", - додала прем'єрка.

Вона також нагадала про оборонні гарантії НАТО та угоду зі США.

"Данія - а отже, і Гренландія - є членом НАТО, і ми вже маємо оборонну угоду зі США, а також збільшуємо інвестиції в безпеку Арктики", - підкреслила глава уряду Данії.

Як повідомлялось, 4 січня Кеті Міллер, дружина радника американського лідера Дональда Трампа з внутрішньої безпеки Стівена Міллера, опублікувала мапу, на якій острів Гренландія пофарбований у кольори прапора Сполучених Штатів Америки. До зображення жінка додала короткий підпис: "Невдовзі". 

Після цього Трамп, коментуючи операцію у Венесуелі, підтвердив, що наступною країною, яка піддасться американській інтервенції, може стати Гренландія. "Нам дійсно потрібна Гренландія, безперечно, вона нам потрібна для оборони", - сказав він.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У США суттєво впав рейтинг Трампа - опитування 11 марта 2026

Результати опитування також показують, що підтримка операції проти Ірану значно нижча - лише 27%.

Канада виділить $700 млн на розвиток військових технологій 11 марта 2026

Кошти будуть також виділені на розвиток технологій подвійного призначення й пошук способів застосування квантових технологій для оборони.

Радники Трампа переконують його завершувати війну в Ірані - ЗМІ 10 марта 2026

Главу Білого дому дивує, що Тегеран досі не здався. Тим часом у його команді з тривогою спостерігають, як зростає ціна на бензин, і як військову кампанію сприймають американські виборці.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

анета  
анета

Отзывов: 1

ModernPools 4.3
ModernPools

Отзывов: 1

Chitta 5.0
Chitta

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше