Цунамі пошкодило російську базу атомних підводних човнів на Камчатці

1 августа 2025

Пункт базування Тихоокеанського флоту Росії на Камчатці, на якому розміщується більша частина атомних підводних човнів РФ, отримав пошкодження через цунамі, яке обрушилося на узбережжя РФ 30 липня. Про пише The Telegraph 1 серпня з посиланням на супутникові знімки Umbra Space.
 
Йдеться про базу Рибачий в акваторії бухти Крашенинникова на півдні півострова. Судячи з знімків, частина одного з пірсів відхилилася від свого первісного положення, що може вказувати на те, що він відірвався від причалу.

Передбачається, що хвилі, викликані землетрусом магнітудою 8,8, досягли бази, що знаходиться приблизно в 120 км на захід від його епіцентру, через 15 хвилин після початку поштовхів. У пункті базуються сучасні атомні підводні човни типу Борей та радянські Дельти. Однак, згідно з попереднім аналізом, вони не постраждали, оскільки не були пришвартовані біля пошкодженого причалу на момент цунам.
 

На думку експертів, пошкодження пірсу, швидше за все, суттєво не вплине на інтенсивність роботи у пункті базування, констатував експерт.
 
Нагадаємо, 30 липня біля берегів Камчатки стався найсильніший з 1952 року землетрус. Паралельно на півострові почав вивергатися вулкан Ключевська Сопка. Поштовхи викликали кілька хвиль цунамі у регіоні заввишки до 4 метрів. Було затоплено порт та рибопереробний завод, судна зірвало з причалів і винесло в протоку. Тривогу цунамі оголосили також у Китаї, на Тайвані, в Індонезії та Японії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Другий тіньовий танкер РФ втратив керування у Середземному морі 29 января 2026

Європейські країни неодноразово попереджали, що судна тіньового флоту, багато з яких час здавати на металобрухт, є екологічною та технологічною небезпекою.

Андрій Оністрат зізнався, чому звинувачує себе в загибелі 21-річного сина на фронті 29 января 2026

Хотів бути героєм, а його назвали "мазаним": Андрій Оністрат зізнався, чому звинувачує себе в загибелі 21-річного сина на фронті Одна розмова і відмова вплинула на життя сина

Mercedes анонсує оновлений CLE: стиль і потужність у новому кузові 29 января 2026

Mercedes анонсує оновлений CLE: стиль і потужність у новому кузові

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше