Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку України

29 ноября 2024

28 листопада Європейський парламент прийняв нову резолюцію, закликавши посилити й прискорити політичну, військову, гуманітарну, економічну та фінансову підтримку України "до перемоги". Про це мовиться у тексті резолюції.

Відповідний документ підтримали 390 депутатів, проти висловилися 135, утрималися - 52.

У резолюції мовиться про необхідність надати Україні сучасну військову техніку, зокрема літаки, далекобійні ракети (включно з TAURUS), новітні системи ППО, а також прискорити постачання вже обіцяного обладнання для задоволення невідкладних потреб українських сил оборони.

Депутати наголосили, що країни ЄС та члени НАТО мають спільно і на рівні кожної держави зобов’язатися підтримувати Україну, виділяючи щороку щонайменше 0,25% свого ВВП на військову допомогу.

Європарламент закликав Єврокомісію розробити додаткові заходи підтримки української економіки, зокрема через надання додаткової фінансової допомоги та сприяння інвестиціям. Також рекомендовано суттєво збільшити обсяги гуманітарної допомоги через систематичні російські атаки на цивільну інфраструктуру.

ЄС має запровадити додаткові санкції проти ключових економічних секторів РФ, таких як металургія, ядерна, хімічна, сільськогосподарська та банківська галузі. Пропонується обмежити імпорт російської сировини (алюмінію, сталі, урану, титану, нікелю) та запровадити повне ембарго на викопне паливо і скраплений природний газ.

Європарламент рекомендує знизити стелю цін на російські нафтопродукти у координації з партнерами G7 і припинити будь-яке співробітництво з Росією у сфері ядерної енергетики. Термін дії санкцій пропонується збільшити з 6 місяців до 3 років.

Європарламент закликав країни ЄС тиснути на уряд Угорщини, щоб той припинив блокувати Європейський фонд миру, який передбачає 6,6 млрд євро компенсацій країнам за військову підтримку Києва.

У разі, якщо блокада триватиме до саміту Європейської ради наприкінці грудня, євродепутати пропонують створити новий формат фонду без участі Угорщини.

Європарламент засудив ескалацію російської агресії, зокрема бомбардування цивільних об’єктів, випробування нових ракет в Україні та звернення Москви до Пхеньяна для отримання військ. Депутати закликають запровадити санкції проти осіб і компаній у Північній Кореї, що причетні до постачань зброї Росії.

Також окремо резолюція пропонує розширити санкції проти Білорусі, Ірану, та внести до списків ЄС усі китайські компанії й осіб, котрі підтримують російську агресію.

Дебати щодо резолюції відбулися 26 листопада.

Нагадаємо, Європарламент підтримав пропозицію щодо надання Україні позики Євросоюзу у розмірі 35 млрд євро.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Лідери коаліції охочих провели розмову з Трампом 16 мая 2025

Тиск на Росію має зберігатись, доки Росія не буде готова завершувати війну, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

Зеленська переповіла коротку розмову з чоловіком одразу після сварки з Трампом у Білому домі 16 мая 2025

"Це складно було витримати": Зеленська переповіла коротку розмову з чоловіком одразу після сварки з Трампом у Білому домі Перша леді була вражена стійкістю президента

В посольстві Польщі заявила, що передача Україні МіГ-29 можлива 16 мая 2025

Передача цих літаків залежить насамперед від Києва, запевнив тимчасово повірений у справах Польщі в Україні.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Шабаль Ярослав 4.9
Шабаль Ярослав

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше