18 ноября 2024
Американське космічне агентство NASA використало ракетний комплекс на острові Андоя у космічного центрі Аннейа, що на півночі Норвегії для вивчення гравітаційних хвиль. Це стало причиною появи у небі незвичних хмар. Про це у суботу, 16 листопада, пише пише Space.
"Дві дослідницькі ракети NASA були запущені цього тижня в рамках експерименту Vortex 2. Його метою є вивчення передачі енергії між нижньою та верхньою частинами атмосфери", - йдеться у повідомлені.
Вказується, що наукова мета Vortex 2 - вивчити, як вітер та енергія з нижніх шарів атмосфери впливають на верхні і як ці впливи створюють вихори.
Щоб дослідити ці взаємодії, вчені випустили в атмосферу 16 каністр триметилалюмінію, завдяки чому утворилися хмари, що світяться.
"Ці хмари, що є візуалізацією турбулентності в атмосфері та утворення вихорів", - пояснив Томас Гансмо, директор відділу ракет-зондів та інженерних послуг компанії Andøya Space Sub-Orbital.
Космічний центр Аннейя розташований на півночі Норвегії, де часто проводять запуски метеорологічних ракет. Завдяки своєму розташуванню поруч із Полярним колом, це місце ідеально підходить для досліджень геомагнітної активності, полярних сяйв і впливу на Землю космічної погоди.
Раніше повідомлялося, що телескоп Джеймс Вебб від NASA отримав знімок молодого зоряного скупчення NGC 602, що знаходиться на відстані 200 тисяч світлових років від Землі.
Хаббл зафіксував вибух у системі "зоряного вулкана"
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Ніккі Гейлі розкритикувала Трампа через Україну 22 февраля 2025
Ще одна відома республіканка публічно висловилася проти нинішньої політики чинного президента США.
Військові зможуть безкоштовно заправляти та ремонтувати авто від волонтерів 22 февраля 2025
Військові зможуть безкоштовно заправляти та ремонтувати авто від волонтерів
До Фінляндії прибудуть до 40 морпіхів США 22 февраля 2025
Американські морські піхотинці співпрацюватимуть із береговою охороною Фінляндії. У їхньому розпорядженні є безпілотні літальні апарати з відповідним обладнанням.