4 октября 2024
Старі варіації F-16, які союзники дають Україні, не зможуть конкурувати з сучасними російськими бортами. Таку думку висловив генерал-майор США у відставці Гордон "Скіп" Девіс. Він працював заступником помічника генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій.
З F-16 вже змінюється ситуація. Більша кількість винищувачів допоможе посилити українські позиції. До кінця року очікується ще отримання 20 штук. Але у цих літаків є питання з дальністю і вразливістю.
У Су-35С, Су-30СМ і МіГ-31 окупантів сильніші радари і ракети. В останньому випадку йдеться про Р-37М. Вони перевершують наші AIM-120 за розмахом пуску. Це загрожує F-16 у поєднанні з російською ППО.
F-16 для України хоч і наділені модернізованими системами, вони все ще старіші порівняно з аналогами в інших країнах. У багатьох десятки років польотів, що впливає на надійність. Хоч стоять сучасні засоби електронної боротьби, вразливість до наземної оборони окупантів та авіації присутні.
Гордон Девіс додає, що виходячи з характеру війни, небесну компоненту не завжди можна ефективно використовувати через активність ППО обох сторін. Отже, обмежуються можливості для повітряних боїв. Хоч РФ поки що тримає свої передові борти подалі від активного застосування, все може змінитися в будь-який момент.
Однак, незважаючи на обмеження, F-16 допоможуть захиститися від ракетних і дронових обстрілів. Плюс, це перший крок для зміцнення повітряних сил у перспективі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що змінилося з першими F-16 в Україні.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Росія запускає прямі авіарейси до КНДР 10 июля 2025
Авіаційні рейси виконуватимуться між Москвою і Пхеньяном двічі на тиждень.
Фреймут показала, як розважала сина і дочку в салоні краси. Фото 10 июля 2025
Оля Фреймут поділилася фото з дітьми на процедурах в салоні
Samsung пояснила, чому досі не випустила тристулковий складний смартфон 10 июля 2025
Samsung пояснила, чому досі не випустила тристулковий складний смартфон