20 сентября 2015
Днями засновник Facebook Марк Цукерберг пообіцяв ввести нову функцію - можливість поставити "дислайк" ("не подобається") під повідомленнями. Зараз компанія працює над цим, і незабаром нова функція стане доступною в тестовому режимі. Певно, не варто нагадувати, що можливість ставити "дислайки" була предметом численних дискусій протягом багатьох років.
Сам Цукерберг говорить, що "створити подібну функцію було неймовірно складно". Йому не хотілося, щоб Facebook перетворився на форум, де люди висловлюють своє ставлення до постів за допомогою знака "догори" або "донизу". Проте, така кнопка все ж з'явиться. Тепер це лише питання часу. Чи змінить ця "кнопка антипатії" сприйняття соцмережі, поки що сказати складно. Але з упевненістю можна говорити, що зараз ми проводимо у "Фейсбуці" чи не основну частину нашого часу.
Команда Цукерберга посилено працює над персоналізацією контенту, над ще глибшим проникненням соцмережі у наше життя. Але ранжування інформації у багатьох користувачів частіше викликає роздратованість, ніж захоплення. Часто ми пропускаємо важливі, на наш погляд, оновлення від друзів, натомість вимушені читати нецікаві пости від малознайомих людей. Усе через алгоритм, який фільтрує контент так, як йому заманеться.
Однак поки що (Цукербергу, не читай цей текст) існують лазівки, як цей алгоритм можна обдурити. Насправді, все дуже просто. Варто лише знайти кнопку налаштувань і трохи там покопирсатися. Щоб допомогти вам трохи знизити рівень роздратованості від стрічки "Фейсбуку", ми уклали інструкцію, як можна налаштувати соцмережу під себе і більше не пропускати важливих апдейтів.
Налаштовуємо стрічку
Є декілька варіантів, як отримувати максимально потрібні пости від друзів. "Фейсбук" дозволяє ранжувати оновлення за двома ознаками "Найсвіжіше" та "Головні новини". Якщо обрати "Найсвіжіше" – відповідно у стрічці можна буде бачити останню активність ваших друзів та сторінок, на які ви підписані. Однак, у стрічці все одно можуть з'являтися старі дописи.
Наприклад, якщо хтось із друзів запостив фото вчора, а ваш спільний друг лайкнув його зараз, то цей пост буде виводитися у топ стрічки і увесь час вам набридати. Якщо обрати "Головні новини" – ви отримуватиме пости від тих людей, яких зазвичай найчастіше лайкаєте чи коментуєте.
Я ще два варіанти, якими можна скористатися. Нещодавно "Фейсбук" увів можливість показувати першими в стрічці новин повідомлення від тих друзів, для яких ви встановили пріоритет. Щоб не пропускати важливі пости, потрібно зайти на сторінку друга і в налаштуваннях обрати "Бачити на початку".
До того ж, не обов'язково френдитися з кимось. Достатньо просто підписатися. Дописи все одно будуть показуватися у вашій стрічці. Якщо людей, пости від яких ви хочете бачити у першу чергу, багато – можна скористатися окремим розділом налаштування стрічки. Там ви зможете одразу обрати всіх, чиї оновлення будуть завжди показуватися на початку.
Іншій варіант не пропускати нічого важливого – налаштувати функцію отримання сповіщень, щойно цікавий вам персонаж оновлює свій статус. Для цього потрібно зайти на сторінку та обрати в налаштуваннях "Отримувати сповіщення".
За допомогою цих простих маніпуляцій можна позбутися нав'язливого ранжування новин самим "Фейсбуком" і налаштувати стрічку під себе.
Фейсбук як RSS
Окрім фільтрування загальної стрічки новин, "Фейсбук" дозволяє робити свої власні списки. Наприклад, можна створити фід "Українські новини" і додати туди сторінки українських видань. За таким же принципом можна створювати списки "Близькі друзі" і додавати туди обраних людей.
Так, перемикаючись між фідами, можна читати оновлення з тієї категорії, яка вас цікавить. До того ж, на кожен список можна встановити сповіщення. Щойно хтось зі списку оновить свій статус, ви отримаєте повідомлення.
Безболісний френдоцид
У кожного в "Фейсбуці" є принаймні одна людина, яка постійно засмічує вашу стрічку котиками й іншими неважливими речами. Але відфренджувати її не обов'язково – є менш радикальні заходи. Наприклад, можна зайти на сторінку цієї людини і натиснути на напис "Друзі"; з'явиться меню з різними варіантами. А можна просто скасувати підписку на оновлення від цієї людини, вона про це не дізнається. Це легко зробити просто в пості, коли він з'явиться у вас в стрічці - стрілочка в правому верхньому куті.
Є варіант м'якший: приховати публікацію і попросити "Фейсбук" показувати в стрічці поменше оновлень від цієї людини. Якщо все зовсім погано, людину можна заблокувати. В цьому випадку вона не побачить ваших постів, не зможе коментувати, писати в чат, відзначати вас в публікаціях і запрошувати на заходи. І ви теж не побачите постів цієї людини.
Як сховатися
Якщо не перейматися налаштуваннями конфіденційності свого акаунта на "Фейсбуці", вам постійно надокучатимуть рекламні повідомлення, вас без запиту тегуватимуть на різних фото, додаватимуть у незрозумілі групи, ви отримуватимете тонни спаму, а надто – є висока ймовірність підхопити якийсь вірус.
Проте, якщо залізти у налаштування приватності, ваше життя у соцмережі може покращитися. Наприклад, можна встановити премодерацію тегування на фото, встановити фільтри для приватних повідомлень, сховати свої пости від всього світу і дозволити їх читати друзям, чи взагалі обмеженому колу людей.
Багатьох користувачів також засмучує, що їх без дозволу додають до різних груп. Щоб припинити це нахабство, достатньо зайти в розділ "Групи". Навпроти кожної є коліщатко – налаштування. Там можна не просто вийти з групи, але й заборонити додавати вас туди надалі.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
tsn.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
Сирійські повстанці зайшли в Алеппо - ЗМІ 30 ноября 2024
Асад у Москві приїхав до Путіна просити повернути російську авіацію та війська, позаяк ключова перевага військ Асада була саме у повітрі.
Порівнюється з ядерним вибухом малої потужності: експерт оцінив можливості "Орешника" 29 ноября 2024
Порівнюється з ядерним вибухом малої потужності: експерт оцінив можливості "Орешника"
Співак LAUD прокоментував чутки про відпочинок за кордоном і зажадав публічних вибачень 29 ноября 2024
Співак LAUD прокоментував чутки про відпочинок за кордоном і зажадав публічних вибачень Артист вийшов на зв'язок з центру Києва