Декілька досліджень показали, що вживання певних продуктів перед сном може серйозно порушити ваш сон і змусити вас відчувати неприємні, яскраві сни жахів.
Про це пише mirror.co.uk.
Очолюють список продуктів, які спричиняють сни жахів, сир та інші молочні продукти.
Дослідження припускають, що це через те, як ми їх перетравлюємо.
Сирна тарілка / Фото: Pexels
Але виявляється, що сир – не єдине, що може зіпсувати нам сон – є ще одна смачна закуска, якої слід уникати, якщо ви не бажаєте страшних снів. І це погана новина, якщо ви насолоджуєтеся солодкими ласощами перед сном.
Перед відпочинком слід уникати солодких продуктів, таких як шоколадні батончики, солодка вата або печиво. Оскільки вони сприяють нагріванню тіла, вони схильні змушувати нас почуватися некомфортно та порушувати режим сну.
У дослідженні, опублікованому в Frontiers in Psychology, розглядався зв'язок між дієтою та снами. Із 396 студентів, які взяли участь, 31% повідомили про дивні та тривожні сни після того, як з'їли печиво та тістечка перед сном.
Крім високого вмісту цукру, шоколад також містить кофеїн, який також може заважати заснути.
На третьому місці опинилися гострі або крохмалисті продукти, які можуть спричинити у людей яскраві сни через їхній поживний склад.
Далі, це погані новини для любителів нездорової їжі, оскільки було доведено, що жирна їжа найважче перетравлюється організмом. В результаті ви можете прокидатися більше разів протягом ночі.
Нарешті, м'ясо - ще одна їжа, що викликає кошмари через велику кількість жиру та білка, які воно містить, що ускладнює його розщеплення.
За словами доктора Чарльза Бея, доктора медицини сну в Центрі розладів сну в Клівлендській клініці, коли наш організм старанно працює над травленням їжі, більше шансів, що сон буде перервано.
Він сказав: "Під час їжі перед сном може викликати більше сновидінь, тому що пізні нічні закуски підвищують метаболізм і температуру тіла. Підвищений метаболізм та температура можуть призвести до більшої мозкової активності, спонукаючи до більш активних дій під час сну зі швидким рухом очей або РЕМ".
Нагадаємо, учені знайшли користь в помірному вживанні алкоголю. Це питання має багато аспектів.
tsn.ua
Хочешь узнать больше - читай отзывы