17 апреля 2024
Безпека одного мільярда людей у Європі та Північній Америці перебуває під загрозою у зв'язку зі спробами Росії атакувати великі вразливі місця підводної інфраструктури, включно з вітряними електростанціями, трубопроводами та силовими кабелями. Про це заявив заступник командувача Союзного морського командування (Marcom) НАТО віце-адмірал Дідьє Мальтер (франц. Maleterre - вимовляється як "Мальтер", але подекуди ЗМІ пишуть "Малетер"), повідомляє The Guardian у вівторок, 16 квітня.
"Ми знаємо, що росіяни розробили безліч гібридних бойових дій під водою, щоб порушити європейську економіку, через кабелі, інтернет-кабелі, трубопроводи. Уся наша економіка під водою перебуває під загрозою. І, щоб бути гранично ясними, ми знаємо, що росіяни розробили ядерні підводні човни для роботи в морі. Так що ми не наївні, і ми працюємо разом", - заявив військовий.
ЗМІ нагадало випадки диверсій на газопроводах у Балтійському регіоні за останні 18 місяців - спочатку на Nord Stream 1 і 2 у вересні 2022 року, а потім на Balticconnector у жовтні 2023 року.
Обидва випадки залишаються нерозкритими, хоча Фінляндія в грудні заявила, що "все вказує на те", що китайське судно навмисно пошкодило якорем Balticconnector.
Малетер зазначив, що ситуація змінилася кардинально відтоді, як більшу частину нинішньої інфраструктури вперше створив приватний сектор, що робить її вкрай вразливою.
"Це дуже важлива проблема, тому що це питання безпеки для майже 1 мільярда цивільних осіб нації", - наголосив заступник командувача.
За його словами, навіть за значної присутності НАТО неможливо охороняти кожен об'єкт підводної інфраструктури, тому основна відповідальність за захист власної інфраструктури лежить на державах.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Росіяни збили власний вертоліт у Ростовській області - ЗМІ 4 марта 2026
Це сталося в районі військового аеродрому Міллерова, повідомляють російські пабліки. Офіційних підтверджень інформації поки що немає.
Стінг публічно звернувся до Росії з проханням - воно стосувалося українців 4 марта 2026
"В ім'я людяності, в ім'я музики". Стінг публічно звернувся до Росії з проханням Прохання стосувалося українців
Apple представила 18-ядерні процесори M5 Pro та M5 Max «з рекордною однопоточною продуктивністю» 4 марта 2026
Сьогодні Apple анонсувала передові 18-ядерні чипи M5 Pro та M5 Max, які будуть використовуватися в новому MacBook Pro. Вони створені на основі нової архітектури Fusion, яка об'єднує два кристали в єдину систему, що включає центральний процесор, масштабований графічний процесор, уніфікований контролер пам'яті, нейропроцесор та інтерфейс Thunderbolt 5.